W trosce o zdrowe serce

Inicjatorem kampanii „Żyć zdrowym życiem” jest KRKA Polska. Początkowo akcja koncentrowała się na problemach zdrowia psychicznego, obecnie poszerzona została o zagadnienia kardiologiczne.

Następstwa chorób układu krążenia odpowiadają za około 50% zgonów w Polsce (według Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego). Ponad 30% osób dorosłych ma nadciśnienie, z czego tylko niewielki odsetek (blisko 10%!) leczy się systematycznie. Dzieje się tak, gdyż wielu Polaków sądzi, że to jeszcze „nic takiego”. Tymczasem może być to wstęp do ciężkich, tragicznych w skutkach chorób.

Na stronie www.zyczdrowymzyciem.plw dziale „W trosce o zdrowe serce” znajduje się wiele porad, dotyczących postępowania przy nawet niewielkim nadciśnieniu lub zapobieganiu miażdżycy. Można dowiedzieć się np.: * co to jest cholesterol; * do czego służą i jak działają niektóre leki, np. statyny; * jak zmienić styl życia na zdrowszy dla serca. Strona będzie systematycznie wzbogacana o nowe informacje.

„W trosce o zdrowe serce” to nie tylko wiadomości medyczne przygotowane w sposób dostępny dla pacjenta, ale także ciekawostki i praktyczne rady. Tu przeczytamy, ile kalorii i złego cholesterolu ma np. pączek oraz jak długo trzeba spacerować czy jeździć na rowerze, żeby je spalić. Na stronie zawarte są także informacje o wskaźnikach glikemicznych poszczególnych potraw. Www.zyczdrowymzyciem.pl przestrzega przed chorobami układu krążenia. Proponuje jak im zapobiegać i skutecznie je leczy Kardiologiczna strona internetowa dopiero wystartowała, ale niebawem będzie można za jej pośrednictwem porozmawiać o zdrowiu na forum internetowym czy zadać pytanie specjaliście dzięki poradni on-line.

autor: Dobry Dietetyk (MN)

Przeczytaj inne porady z tej kategorii

Badaj się

Czerw 25, 2014 Choroby metaboliczne

Polska niechlubnie przoduje w statystykach śmiertelności Europy. Na nadciśnienie tętnicze (najczęstszą chorobę dorosłej populacji) cierpi 30% obywateli. Każdego roku na zawał serca zapada 100 tysięcy ...

czytaj więcej

Z cukrzycą można żyć

W drugiej połowie naszego wieku nastąpił gwałtowny wzrost zachorowań na cukrzycę typu 2 - chorobę wyraźnie pogarszającą jakość życia, często prowadząca do inwalidztwa i przedwczesnej ...

czytaj więcej